Умови отримання

Державний пільговий довготерміновий кредит на будівництво (реконструкцію) та придбання житла надається молодим сім’ям, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно , неповним сім’ям, в якій мати (батько) має неповнолітніх дітей (дитину), одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

Термін повернення кредиту - до 30 років.

Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю та вартості будівництва (реконструкції) 1 кв. метра житла, витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому вартість будівництва 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередковану вартість спорудження житла у Волинській області, що визначається Мінінфраструктури.

Перший внесок, згідно з підпунктом третім пункту 17 Положення 584 становить не менше як 6 відсотків передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування. Ці кошти вносяться двома частинами: перша - на момент укладення кредитної угоди, друга - під час остаточних розрахунків протягом 10 днів після отримання технічного паспорта на квартиру.

Крім того позичальник вносить разом з сумою попереднього внеску доплату за понаднормативну площу та різницю між розрахунковою вартістю житла (вартість 1 м. кв. по Волинській області встановлена Держбудом) та вартістю встановленою договором з забудовником (ринкова ціна 1 м. кв.)

Розмір розрахункового кредиту обчислюється шляхом множення нормативної площі на розрахункову вартість. Нормативна площа визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної житла на одного члена сім”ї та додатково 20 кв. метрів на сім’ю. Розрахункова вартість 1 кв. м за даними Держбуду по Волинській області.

У разі перевищення нормативної площі позичальник сплачує вартість понаднормативної площі житла за рахунок власних коштів.

Якщо ж фактична площа квартири менша за нормативну, то до уваги береться фактична площа. Кредит повертається щоквартально починаючи з дати укладення кредитної угоди. Термін кредитування до 30 років, але не більше ніж до досягнення старшим з подружжя пенсійного віку.

Відсоткова ставка:

• для позичальників, які не мають дітей – 3% річних;

• позичальник, який має 1 дитину – звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;

• позичальникові, який має 2 дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом;

• позичальникові, який має 3 і більше дітей, погашається 50 відсотків суми зобов’язань за кредитом;

Відсотки за користування кредитом не нараховуються;

• військовослужбовцям - з початку і до закінчення особливого періоду;

• резервістам та військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, на час проходження військової служби.

Перевагу в отриманні кредиту мають:

• молоді громадяни, подружжя, в якому чоловік або дружина користуються правом першочергового або позачергового надання житлових приміщень;

• сім’ї, в яких один з членів сім'ї в поточному році досягає граничного віку, визначеного Положенням 584;

• молоді учені, подружжя, в якому чоловік або дружина є молодим ученим, та неповні сім'ї (сім'я, що складається з матері або батька і дитини (дітей), в яких мати або батько є молодим ученим;

• молоді спортсмени, які мають найвищі досягнення на офіційних національних та міжнародних змаганнях і які включені до складу збірних команд України;

• молоді громадяни, подружжя, в якому чоловік або дружина перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, три і більше років.

Визначення рейтингу кандидата в позичальники здійснюється відповідно до Інструкції про порядок визначення переваги в наданні пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 26 жовтня 2005 року № 2488 та рішенням правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" від 25 серпня 2005 року № 30.

Обов’язковою умовою отримання кредиту є платоспроможність кандидата в позичальники, порядок розрахунку якої також визначається Інструкцією про порядок визначення переваги в наданні пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 26 жовтня 2005 року № 2488 та рішенням правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" від 25 серпня 2005 року № 30.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету та надати такі документи:

- Довідка про перебування на квартирному обліку всіх членів сім’ї (оригінал) ,

- Довідка про склад сім’ї (Ф-3 ЖЕК) (оригінал),

- Оригінали та копії паспортів (1,2 ст. прописка),

- Оригінали та копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера,

- Оригінал та копію свідоцтва про народження дитини (дітей),

- Оригінал та копію свідоцтва про шлюб,

- Довідка про платоспроможність сім’ї, (довідка про доходи за останні 6 місяців)

Укладення договорів:

1. Кредитний договір ] 

2. Договір купівлі – продажу житла (Продавець)

3. Договір іпотеки

4. Договори страхування на період виконання зобов’язань позичальником